nasze włóczki ……vol. 1

…….Włóczki, które możecie zakupić w druciarki.pl, prawie w 100% w swoim składzie mają tylko naturalne włókna. Są wysokiej jakości i pięknie wybarwione. Praca z nimi jest łatwa i przyjemna, a samo noszenie udzierganych z nich rzeczy sprawia, że czujemy się piękniej i nietuzinkowo.

Jednym z producentów, którego wyroby mnie zachwycają, jest szwajcarska firma LangYarns.

Została ona założona w 1867 roku, a więc cieszy się już niemalże 150-letnią historią. Swą nazwę zawdzięcza założycielowi, Theodorowi Langowi, który w latach 60 XIX wieku w miejscowości Reiden założył fabrykę produkującą bawełniane włóczki.

Teraz firma prowadzona jest przez szóste pokolenie rodu Lang, a więc przez pra-pra-pra-wnuka Theodora, Jakoba Langa. LANGYARNS jest dziś wiodącym producentem włóczek do ręcznego dziergania na świecie. Współpracuje z wieloma europejskimi firmami.

Każdego roku w marcu na targach Handarbeit & Hobby w Kolonii, LANGYARNS ma swoje stanowisko, na którym prezentuje nowe produkty, modne i kreatywne pomysły.

           456_0077_mohair_luxe.indd                             456_0082_Merino+Color.indd

Włóczki tego producenta odznaczają się doskonałą jakością i niezwykłą kolorystyką. Zwłaszcza linia Mille Collori budzi podziw połączeniem barw w jednym motku.

800_011_000_p

Zdjęcia pochodzą ze strony langyarns.com

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.