Włóczka Tosca Light firmy Lang Yarns
to, jak do tej pory, jedyna włóczka zawierająca w swoim składzie akryl, jaką znajdziecie w asortymencie mojego sklepu. Jestem zwolenniczką produktów naturalnych w każdej sferze życia i jeśli to możliwe, to takie staram się używać. Dlatego też, chciałam, by to co oferuję, również było jak najbliżej natury: włóczki z włókien naturalnych, produkowanych w warunkach jak najmniej wpływających na środowisko, od firm wspierających działania ekologiczne.
W dzisiejszych czasach niemożliwym jest całkowicie uciec od tworzyw sztucznych. Spotykamy je niemal na każdym kroku. Zdecydowana większość ubrań wykonana jest z materiałów, które zawierają w swoim składzie włókna syntetyczne, a akryl jest chyba najgorszym z nich a jednocześnie najczęściej stosowanym. Dzieje się tak, gdyż do złudzenia przypomina wełnę, a jest dużo tańszy. Do zalet akrylu można jeszcze zaliczyć to, że nie gniecie się i szybko schnie. I właściwie to wszystko co przemawia na korzyść akrylu. Wad posiada dużo, ale dla mnie najważniejsze jest to, że jego produkcja ma bardziej niekorzystny wpływ na środowisko niż produkcja wełny czy bawełny oraz to, że dzianina akrylowa, elektryzuje się i “nie oddycha” – nie jest przewiewna i nie pochłania wilgoci.
Jednak Tosca przemówiła do mnie swoją piękną kolorystyką i miękkością, a gdy zaczęłam z niej dziergać poczułam do niej jeszcze większą sympatię. Oczka jakby same schodzą z drutów. Dzianinka powstaje szybko, a dzięki zmianie kolorów w nitce, dzianie nie jest nudne nawet przy ściegu gładkim:). Do tego wszystkiego jest włóczką wydajną. Na sweter rozpinany w rozmiarze M, wystarczą 3 motki. Będzie bardzo dobrym materiałem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dzierganiem, bo najlepiej prezentuje się ona w prostych formach i ściegach.
Moje pierwsze spotkanie z Toscą to sweter, do którego powstania zainspirował mnie “kocyk” ze strony Swetry Doroty.
Potem był kardigan dla córki koleżanki:
Ten sam kolor (078) wykorzystany został do zrobienia rękawiczek:
Również klienci mojego sklepu bardzo chętnie wybierają tę włóczkę i dostaję od nich bardzo dobre o niej opinie. Wykorzystywana jest na różne udziergi, ale przede wszystkim na kardigany, swetry i chusty. Oto kilka przykładów ze zdjęć nadesłanych przez moje klientki:
Ostatnie zdjęcie to chusta strzałka, wykonana przez panią Joannę z: Joanna&Knitting.
No Comments